Dažniausiai užduodami klausimai

Struktūrinį tinką galima purkšti ant įvairių paviršių – po fasado armavimo, ant tinkuotų sienų ir lubų, taip pat ant betoninio paviršiaus. Svarbiausia, kad paviršius būtų švarus.

Taip – oro sąlygos įtakoja tinkavimo darbus, pagrinde dėl ore esančios drėgmės ir tiesioginės saulės spindulių poveikio tinkuotam paviršiui. Atliekant išorės fasado darbus, nerekomenduojama struktūriniu tinku purkšti paviršių lyjant arba tvieskiant tiesioginiams saulės spinduliams. Geriausia darbus atlikinėti pavasarį, vasarą arba rudenį, esant tinkamam santykiniam oro drėgnumui.

Struktūrinį tinką rekomenduojama dengti nuo +5°C iki +25°C temperatūroje.

Ne – atlikus paviršiaus armavimą dekoratyvinį tinką rekomenduojama dengti ne anksčiau kaip po 14 dienų. Jei tinką purkšite anksčiau, atsiras rizika išblukti dekoratyvinio tinko pigmentams, taip pat gali atsirasti baltos druskos dėmės.

Dekoratyvinis tinkas, arba kitaip vadinamas struktūrinis tinkas, yra viena iš populiariausių statybinių medžiagų, naudojamų pastatų išoriniam fasadui. Struktūrinis tinkas pastatams ne tik suteikia estetinį vaizdą bet taip pat ir apsaugo fasadą nuo neigiamo aplinkos poveikio. Dekoratyvinį tinką galima naudoti ne tik fasadams bet ir sėkmingai pastato vidaus sienų bei lubų apdailai, arba formuojant šiltinimo sistemos apdailos sluoksnį.

Dekoratyvinis tinkas turi kelis tipus, kurių savybes lemia jo gamyboje naudojama rišamoji medžiaga:

  • Akrilinis tinkas;
  • Silikoninis tinkas;
  • Silikatinis tinkas;
  • Mineralinis tinkas;
  • Silikatinis-silikoninis tinkas.

Tinkų tipai labiausiai tinkantys namo apdailai yra akrilinis ir silikoninis dekoratyvinis tinkas.

Pagrindinis skirtumas tarp šių tipų tinkų yra vandens garų pralaidumas. Kadangi garai sklinda iš lauko ir pirmiausia skverbiasi per apšiltintą sieną – tinko tipo pasirinkimas priklauso nuo to, kokiomis medžiagomis apšiltintas tinkuojamas fasadas. Silikoninis tinkas yra pralaidesnis vandens garams nei akrilinis. Tai ypatingai svarbu senesnės statybos namams, nes jų fasadai išgarina didelį kiekį vandens garų. Jei pasirinktas dekoratyvinis tinkas jų nepraleis į išorę, jis atšoks nuo paviršiaus. Tad, šiuo atveju tinkamesnis pasirinkimas būtų silikoninis dekoratyvinis tinkas.

Tinkas būna užtepamas per plonai arba per storai ir dėl šios priežasties neišgaunamas norimas raštas.

Kaip atrodo jūsų fasadas atlikus tinkavimo darbus priklauso nuo tinko tekstūros ir padengimo būdo. Medžiagos sudėtyje esantys grūdeliai suteikia paviršiui atitinkamai išraiškingesnę arba švelnesnę tekstūrą, kuri leidžia išgauti ‚samanėlės‘ arba ‚lietučio ‘ efektą. Taip pat galutinį rezultatą įtakoja ir tinko frakcijos dydis.

Rekomenduojame fasadus tinkuoti kuo šviesesnio atspalvio medžiagomis. Pasirenkant tamsius spalvų tonus kyla pavojus, kad esant kaitriai saulei tamsus sluoksnis labai įkais ir neatlaikęs įtampos – pradės trūkinėti. Saulės spinduliai taip pat gali išblukinti tamsiu tinku padengtą paviršių.

Norite, kad mes su Jumis susisiektume?

Jūsų duomenys laikinai yra saugomi mūsų elektroniniame pašte. Su jumis susisieksime tik pagal Jūsų užklausą. Mes nedirbame su trečiųjų šalių rinkodaros organizacijomis.

Dėkojame už jūsų pranešimą. Jis buvo išsiųstas.
Bandant išsiųsti pranešimą įvyko klaida. Pabandykite dar kartą vėliau.

Kodėl mes?

Skambinkite

Mes esame čia, kad padėtume Jums!